Stosowanie wysokopieniącego szamponu snow foam

Najlepszym sposobem zapewnienia doskonałego wyglądu samochodu jest jego regularne mycie. Co prawda większość ludzi woli zlecić mycie komuś innemu lub podjechać na myjnię automatyczną, ale czy nie przeszło ci przez myśl, żeby samemu umyć swój wóz? Zanim chwycisz za gąbkę i wiaderko, przeczytaj nasz super prosty poradnik mycia samochodu szamponem Snow Foam oraz woskowania na mokro woskiem  Wax It Wet marki Turtle Wax.

 

ZANIM UŻYJESZ PRODUKTU SNOW FOAM

Po pierwsze: czym jest Snow Foam? Czy jest to szampon? Produkt Snow Foam (“śnieżna piana”) został tak nazwany, ponieważ wygląda jak warstwa świeżego śniegu na karoserii samochodu. Lecz w odróżnieniu od śniegu, nasza śnieżna piana pozostawi Twój samochód czystszym. W większości produkty o wyglądzie śnieżnej piany nie są szamponami. Zasadniczo, śnieżna piana jest produktem do mycia wstępnego, który poprawia skuteczność mycia i wydłuża trwałość efektu końcowego.

Efektywność śnieżnej piany jako produktu do mycia wstępnego wynika z jej konsystencji i składu chemicznego, dzięki którym znacznie przewyższa używaną do płukania zwykłą wodę. Piana dłużej pozostaje na aucie, podczas gdy woda po prostu z niego spływa. Piana przywiera gwarantując maksymalną skuteczność.

W skali mikroskopowej, nawet pyłek kwiatowy znajdujący się na rękawicy do mycia jest szkodliwy dla lakieru samochodu, powodując powstawanie rys. Jako produkt do mycia wstępnego, SNOW FOAM zbiera brud i usuwa go bez wcierania w powłokę lakierniczą. Zawarte w śnieżnej pianie detergenty wiążą zanieczyszczenia drogowe, brud, kurz i pyłki roślinne, usuwając je z powierzchni samochodu. Podczas gdy śnieżna piana przechwytuje brud i spływa z samochodu, zaawansowane polimery hydrofobowe uniemożliwiają powstawanie zacieków. Snow Foam marki Turtle Wax ma również neutralne pH, więc nie usuwa wosku, nie wpływa na powierzchnie malowane i lakierowane, ani na części wykonane z chromu, aluminium, tworzywa sztucznego i gumy.

Najlepszy rezultat uzyskamy rozpylając produkt Snow Foam na powierzchni samochodu za pomocą pianownicy lub pistoletu pianowego podłączonego do myjki ciśnieniowej. Dzięki temu unikniemy dotykania powierzchni karoserii, co uchroni ją przed zarysowaniem. Jeśli jednak nie masz dostępu do myjki ciśnieniowej, można skorzystać z niektórych właściwości produktu Snow Foam do mycia wstępnego nakładając go za pomocą rękawicy z mikrofibry przy delikatnym docisku.

 

Poradnik mycia samochodu hybrydowym szamponem Snow Foam

Dla uzyskania najlepszego możliwego rezultatu mycia z użyciem szamponu Snow Foam marki Turtle Wax  i wosku Wax It Wet marki Turtle Wax , najpierw należy przygotować wszystkie potrzebne narzędzia i produkty. Będzie potrzebna myjka ciśnieniowa i pianownica do mycia wstępnego, dwa wiaderka i rękawica z mikrofibry do spieniania i mycia, a także czyste ręczniki z bawełny lub mikrofibry do wycierania na sucho. Należy zaparkować samochód w cieniu i poczekać, aż powierzchnia karoserii ostygnie.

Krok 1: Zmieszać 90 do 180 ml produktu Snow Foam marki Turtle Wax na każdy litr wody w butelce od pianownicy. Potrząsnąć butelką aby dokładnie wymieszać zawartość.

Krok 2: Podłączyć pianownicę do myjki ciśnieniowej i nałożyć pianę na suchą powierzchnię samochodu. Dyszę pianownicy należy trzymać w odległości około dziewięćdziesięciu centymetrów od powierzchni samochodu. Nakładanie piany rozpocząć od dachu i przesuwać się w dół po szybach w kierunku maski, drzwi, błotników. Nałożyć drugą warstwę piany na obszary bardziej narażone na zabrudzenie, takie jak progi, zderzaki i koła.

 

Piana nie może zaschnąć

Krok 3: Należy poczekać, aż piana spłynie z samochodu, ale nie wolno pozwolić, żeby zaschła. Na suche miejsca nałożyć więcej piany.

Krok 4: Po upływie 5-10 minut spłukać samochód dużą ilością czystej wody, również zaczynając od góry.

Krok 5: Jeśli samochód był tylko lekko przykurzony, można pominąć ten etap i przejść do ostatniego kroku. Doskonały efekt w przypadku nieznacznie zabrudzonego samochodu można osiągnąć używając dobrego szamponu, i właśnie wtedy, w dosłownym tego słowa znaczeniu, zabłyśnie hybrydowa formuła szamponu Snow Foam marki Turtle Wax! Jeżeli jednak samochód jest naprawdę brudny, warto zdecydować się na przykład na szampon z woskiem Zip Wax Car Wash & Wax marki Turtle Wax.

Krok 6: Wlać do wiaderka od 10 do 25 ml koncentratu Snow Foam marki Turtle Wax na każdy litr wody, energicznie mieszając pod silnym strumieniem wody. Wiaderko do spłukiwania napełnić czystą wodą.

 

Jednoczesne suszenie i nabłyszczanie

Krok 7: Za pomocą rękawicy z mikrofibry umyć samochód, zaczynając od dachu i przesuwając się w dół. Pamiętaj, aby najpierw płukać rękawicę w wiaderku z czystą wodą, a następnie nakładać nią szampon z wiaderka z roztworem do mycia.

Krok 8: Po umyciu całego samochodu należy go spłukać czystą wodą – zaczynając od dachu.

Krok 9: Na końcu należy obficie spryskać powierzchnię woskiem na mokro Wax It Wet marki Turtle Wax – po jednym elemencie lub sekcji karoserii na raz. Użyć ręczników z bawełny lub mikrofibry, wycierając powierzchnię do sucha i jednocześnie nadając jej połysk.

 

Rozwiązywanie problemów przy stosowaniu szamponu Snow Foam

Nakładając Snow Foam na powierzchnię pojazdu należy zwrócić uwagę na konsystencję piany. Aby uzyskać właściwą konsystencję konieczna może być regulacja pistoletu, ciśnienia wody lub stężenia roztworu. Piana powinna być wystarczająco gęsta, żeby przywarła do powierzchni, ale na tyle rzadka, żeby mogła spływać. Jeśli piana nie spływa lub spływa zbyt szybko, to nie będzie dobrze czyścić.

Jeżeli po raz pierwszy używasz pianownicy lub pistoletu pianowego podpiętego do myjki ciśnieniowej, uzyskanie piany o odpowiedniej konsystencji może okazać się wyzwaniem. Zalecamy, aby na początek użyć mieszaniny podstawowej o proporcji 1:16, czyli 1 część koncentratu na 16 części wody. W przypadku bardziej zabrudzonych samochodów korzystniejsze mogą się okazać mieszaniny o proporcji 2:16 lub 3:16. Większość problemów z konsystencją piany śnieżnej związanych jest z ustawieniami pianownicy lub z ciśnieniem źródła wody.

 

Dodatkowe wskazówki 

  • Ustawienia pistoletu do piany – aby wytworzyć pianę, pianownica miesza wodę pod wysokim ciśnieniem, roztwór pianotwórczy oraz powietrze. Pokrętło regulacji umożliwia zmianę konsystencji piany. Wypróbuj różne ustawienia aby uzyskać właściwą konsystencję.
  • Źródło wody – myjka ciśnieniowa powinna generować ciśnienie od 125 do 220 bar i zapewniać natężenie przepływu wody co najmniej 420 l/h, dzięki czemu możliwe będzie optymalne wytwarzanie i aplikacja piany. Jeżeli ciśnienie źródła wody nie będzie wystarczające, myjka nie będzie pracować z odpowiednią mocą, co niekorzystnie wpłynie na ilość wytwarzanej piany. Należy pamiętać, że wąż podający wodę nie może być zagięty.
  • Czyszczenie pistoletu po zakończeniu pracy – po zakończeniu pracy należy zawsze przepłukać pistolet czystą wodą. Zaschnięty roztwór szamponu Snow Foam może zablokować wyloty i przewody, co znacząco utrudni późniejsze prace z użyciem piany śnieżnej.
  • Pistolet do piany – wiele myjek ciśnieniowych jest wyposażonych w pistolet do tworzenia piany, ale raczej nie należy go poważnie brać pod uwagę. Zwykle takie pistolety nie działają wystarczająco dobrze, aby wytworzyć pianę o konsystencji odpowiedniej do prawidłowego umycia samochodu. Warto rozważyć zakup pianownicy przeznaczonej właśnie do tego celu.